Makedonya Üniversitesi Tıp Fakültesi

tip fakultesi makedonya universitesi

 

 

Makedonya Üniversitesi Tıp , Diş Hekimliği, Eczacılık ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümlerini okumaksa, RİMENA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile ideallerinize çok yakınsınız. Makedonyada sınavsız, YÖK tanınırlığı olan bir üniversite eğitimi alabilir,  eylül ayında üniversiteli olabilirsiniz!

 

Gelecekte doktor , diş hekimi ya da eczacı olmak istiyor fakat sınav engelleri nedeniyle ideallerinizden vazgeçmek zorunda kalıyorsanız size mükemmel bir teklifimiz var Makedonyada tıp eğitimini LYS  sınavında başarılı olmak zorunda olmaksızın alabilirsiniz. Lise diplomanızla kayıt olup, YÖK tanınırlığı olan bir üniversitede eğitim alarak idealinize ulaşmak sizin elinizde. İhtiyacınız olan tüm desteği biz size veriyoruz! Dilerseniz hemen işlemlerinize başlayarak Eylül ayında Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık , Fizyoterapi ve Halk Sağlığı bölümlerinde eğitime başlayabilirsiniz, Hemde olarak Diş Hekimliği, Eczacılık ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümlerini okuyabilirsiniz.

 

Makedonya Üniversitesi’nde Eğitim Aldığınızda Avantajlarınız nelerdir?

 1. İdeallerinize ulaşmak sizin elinize olacak. Sınav engelleri yüzünden istemediğiniz bir hayatı yaşamak zorunda değilsiniz.
 2. Uluslararası bir ortamda eğitim alıp, yaşayacak, İngilizcenizi aktif olarak kullanacaksınız.
 3. Şu andaki ile aynı hatta daha az para harcayarak Makedonyada eğitim almış olacaksınız.

 

Makedonya Üniversitesi Tıp Fakültesi Ücretleri

 

Makedonya üniversiteleri’nde Tıp fakültesi ücretleri 1000 – 3000 Euro arasında değişmektedir.

Makedonya’da Diş Hekimliği 4000 Euro, Eczacılık 4000 Euro, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 2500 Euro’dur.

Makedonya Tıp Fakültesi Denklik

 

Makedonya Üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır. Makedonya Tıp Fakültesi’de aynı şekilde YÖK’ün tanıdığı fakülteler listesindedir.

 

Makedonya Tıp Fakültesi Puanları

 

Makedonya Tıp Fakültesi’ne kayıt olmak için herhangi bir puan şartı aranmamaktadır. Makedonya Tıp Fakültesi Puanları yoktur. Lise Mezunu olmak yeterlidir.

 

Makedonyada Tıp Eğitimi

Makedonya’da tıp, diş hekimliği, eczacılık alanlarında eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettikleri setinasyonlardan biri olan Makedonya aynı zamanda günümüz koşullarında en aktif ve hızla gelişen ülkelerinden biridir. Üsküp, İştip ve Manastır  Makedonya’nın en önemli eğitim şehirleridir. Tıp için lisans eğitimi 6 yıl olup, üniversitelerin yıllık ortalama ücreti 1000 – 3000 Euro civarındadır. Makedonya’da bir öğrencinin, konaklama ve sosyal giderleri için aylık yaklaşık 300 Euro civarında masrafı olmaktadır.

Kimler Makedonyada Tıp eğitimi almak için uygundur?

Yurtdışında Tıp, diş hekimliği ya da eczacılık gibi bölümleri okumaya karar vermeden önce mutlaka kendinizi ve yeterliliklerinizi doğru biçimde değerlendirmelisiniz. Üniversiteye girmek değil, bitirip mezun olabilmek önemlidir.

RİMENA Yurtdışı Eğitim danışmanları sizin hakkınızda detaylı bir analiz yaparak, hangi üniversite ve bölümler için uygun olduğunuz ve nasıl başarılı olabileceğiniz hakkında profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu danışmanlık hizmetini almadan karar vermemelisiniz.

Makedonya Üniversiteleri’ne Ne zaman Başvurmalıyım?

Makedonyada Tıp, Eczacılık, Diş hekimliği ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü  için tüm dünyadan yoğun talep olması ve üniversitelerin tıp fakültelerinde oldukça sınırlı kontenjan olduğundan kararınızı hızlı biçimde vermeli ve size en uygun üniversiteye başvurunuzu zaman geçirmeden yapmalısınız.

Makedonya Üniversiteleri

 1. Makedonya Avrupa Üniversitesi TÜRKÇE
 2. Ss. Cyril and Methodius Üsküp Üniversitesi – Üsküp
 3. Amerikan Koleji Üniversitesi – Üsküp
 4. FON Üniversitesi – Üsküp
 5. G. R. Derzavin Uluslararası Slavonic Enstitüsü – Sveti Nikole
 6. Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Okulu
 7. Goce Delcev Üniversitesi – Stip
 8. Güneydoğu Avrupa Üniversitesi- Tetovo
 9. İşletme Akademisi – Üsküp
 10. İşletme ve Ekonomi Özel Fakültesi – NEOKOM – Üsküp
 11. İşletmecilik Avrupa Koleji – Kumanovo
 12. Ses Görsel Sanatlar Üniversitesi – Avrupa Film Akademisi ESRA Paris – Üsküp – New York
 13. Ss. Apostle Paul Bilgisayar Bilimleri Bilişim Teknoloji Üniversitesi – Ohrid
 14. St. Kliment Ohridski Üniversitesi – Bitola
 15. Tetovo Devlet Üniversitesi – Tetovo
 16. Turizm ve İşletme Üniversitesi – Üsküp
 17. Uluslararası Balkan Üniversitesi – Üsküp
 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş