Fon Üniversitesi Fiyatları

fiyatlari fon universitesi

 

2003 yılında Makedonya’nın baş kenti olan Üsküp’te kurulmuş olan Fon üniversitesi taban puanı olmadan öğrenci kabul ettiği için Türk öğrencilerin gözdesi olmuştur. Yurdumuzdaki sınav şartı yüzünden gençler bunalmakta ve çok istedikleri halde üniversiteye bir türlü puanları tutturamadıkları için gidememektedirler. Kariyer yapma arzuları onları başka arayışlara itmekte ve bu durumda en akılcı çözüm olarak yurt dışı üniversiteleri devreye girmektedir. Makedon üniversiteleri içinde ayrı bir yeri olan Üsküp’teki Fon üniversitesi uygun fiyat seçenekleri ile biliniyor ve bu yüzden de çok tercih ediliyor. Fon Üniversitesi fiyatları bölüm başına 2.000 Euro’dan başlamaktadır.Türk üniversiteleri göz önüne alındığı zaman hiç de pahalı olmayan bu üniversitede eğitim almak Avrupa ülkelerinden birinde yüksek öğrenim görmek ile eş değerdir. Zira mezuniyet sonrasında hak edeceğiniz diploma çoğu ülkelerde geçerliliği olan diplomadır ve çalışma için zorlanmayacağınız anlamına gelmektedir.

Erasmus öğrenci ve öğretmen değişim programları dahilinde okul sezonunun belli dönemlerinde başka bir ülkeye giderek orada bulunup farklı kültürleri tanıyabilir ve çok değişik deneyimler yaşayabilirsiniz. Fon Üniversitesi fiyatları dediğimiz gibi sizleri üzmeyecek kadar ucuzdur, zaten Makedonya ekonomik anlamda çok uygun bir ülkedir, her türlü gideriniz için ayda en az 300 Euro’dan başlayan bir para harcayabilirsiniz, tabii ki bu sizin kişisel zevkleriniz ile ilgili bir konudur, biz ortalama fiyatlardan bahsediyoruz. Osmanlılara kadar uzanan ortak bir geçmişimizin olması aramızdaki bağları daha da kuvvetlendirmektedir Makedon’larla, Üsküp ise her geçen gün daha da büyüyen ve modernleşen bir şehirdir. Burada yaşamak sizleri hiç zorlamayacaktır, dünyanın her yerinden gelen öğrenciler ile arkadaş olma şansı elde edecek ve değişik kültürleri tanıma fırsatı bulacaksınız.

Makedonya çok güzel bir ülkedir, ulaşım bakımından sıkıntı yaşamayacaksınız, her türlü araç ile gidebilirsiniz, ülke ve Üsküp içindeki ulaşımlar çok uygun fiyatlarla yapılabilmektedir. Fon Üniversitesi fiyatları bütçelerinizde derin açıklara neden olmayacak kadar uygundur. Üniversite tercihlerinizde Fon Üniversitesini seçim listesinin üst sıralarına koymayı unutmayın.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş