Makedonyada Eğitim Bölümleri

tip bolumleri makedonyada egitim

Makedonyada Eğitim bölümleri sınav ve puan endişesi olmadan girebileceğiniz bu üniversite de pek çok fakülte ve bölümün olması zaman zaman yığılmalara neden olmaktadır. Tıp Fakültesi Diş Hekimliği Fakültesi Halk Sağlığı Fakültesi Eczacılık Fakültesi kendi bünyesinde yer almaktadır. Makedonyada Eğitim bölümlerinden tıp fakültesi bölümleri ise Anatomi Anabilim Dalı, Histoloji ve Embriyoloji, Fizyoloji ve Fizyopatoloji Anabilim Dalı, Mikrobiyoloji ve Viroloji Anabilim Dalı İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ve Tıbbi Genetik, Sinir hastalıkları Anabilim Dalı Farmakoloji Anabilim Dalı Genel ve Aperatif Cerrahisi Anabilim Dalı Anesteziyoloji ve Yoğun Bakım Cerrahi Hastalıkları Anabilim Dalı Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Beyin Cerrahisi ve KBB hastalıkları Anabilim Dalı Göz Hastalıkları Anabilim Dalı ve Görsel Bilimler Genel Bölümü ve Klinik Patoloji Psikiyatri ve Tıp Bölümü Psikoloji Dermatoloji Anabilim Dalı diğer önemli bölümleridir.

Makedonyada Eğitim tıp üniversitesi bölümleri Makedonca 2 dönem hazırlık eğitimi aldıktan sonra Başarılı öğrenciler Makedonca Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından onaylanmış dil sertifikası alırlar. Bu sertifika ile artık kesin kayıtlarını yaptırırlar. Eğer sınavda başarılı olursanız hazırlık okumadan direk 1. Sınıfa başlayabilirsiniz. Aynı zamanda önemli bir noktası da RİMENA danışmanlık hizmetinin olmasıdır. Üniversiteye kayıt yaptırmak istiyorsanız eğer İstanbul da ki ofislerinden yaptırabileceksiniz.   Bizler için öğrenim ücretleri ne kadar çok önem taşısa da aldığı eğitimin kaliteli olması öğrencilere iyi bir gelecek aynı zamanda kariyer hazırlaması bizler için daha önemlidir. Avrupa standartlarında olan bu üniversite ile bu mümkündür. Avrupa ve balkanlardan öğrenci gidebilmektedir. Maddi ve manevi yönde biraz dolu olmaları yeterli. Verilen hizmet ve alınan bilgi için yine de biraz donanımlı olmak gerekiyor. Tıp fakültesi sadece eğitim ve öğrenim vermekle kalmayarak klinik merkezi olarak ta görevini sürdürmektedir.

Makedonyada Eğitim tıp üniversitesi bölümleri Avrupa standartlarında eğitim verirken uzman ve kaliteli öğretim görevlileri sayesinde her geçen gün yeni doktorlar mezun etmektedir. Gerçekleşen bu eğitim sayesinde her alanda uygulama yapılabilmektedir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş